Social media służą budowaniu relacji, dlatego coraz częściej w celu dotarcia do nowych użytkowników i bycia w stałym kontakcie z lojalnymi odbiorcami zakładane są firmowe profile.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre profile nieustannie komentują posty, które publikujecie na swoich fanpage? Dobrze jeśli zadają pytania, albo dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Ale co należy zrobić w sytuacji, gdy komentarze są bezwartościowe i pojawiają się pod każdym opublikowanym postem? Nasze działania prowadzimy na kilku portalach społecznościowych. Zauważyliśmy, że na Facebooku niemalże wszystkie wpisy są komentowane przez profile z angielskimi nazwami. Publikowana przez nich treść, brzmi za każdym razem podobnie, mniej więcej tak: “Marketing internetowy jest bardzo interesujący”. Gdyby komentarze prowadziły do merytorycznej i ciekawej dyskusji, nie wzbudziłyby naszych zastrzeżeń. Nie jest nic złego w tym, że ktoś napisze komentarz, w którym zawrze miłe zdanie na temat fanpage. Miłe słowa są motorem napędzającym do działania. Jednak w tym wypadku zastanawiamy się nad tym, czy te profile żerują na zasięgach naszego profilu? 

Przykładowy komentarz ze strony Marketing Social Media

 

Komentarz ze strony Marketing Social Media

Pewnie zastanawiacie się, jak za pomocą komentarzy zwiększają swoje zasięgi?

Posty, które wyświetlają się użytkownikom, najczęściej pojawiają się wraz z jednym czy z dwoma komentarzami. Wynika z tego, że odbiorcy postów, są także odbiorcami komentarzy, czyli oswajają się z nazwą komentującego profilu oraz ze zdjęciem. Osoba zarządzająca firmowym profilem nie ponosi kosztów z tytułu zwiększania zasięgów i docierania do nowych odbiorców.

Poza tym istnieje prawdopodobieństwo, że firmowe profile mające angielskie nazwy i w tym języku komentujące posty “odstraszają” innych odbiorców do tego, by zadawali pytania, czy wyrażali swoją opinię. 

Jak można sobie z tym poradzić?

Można zablokować stronę, która według nas nie jest uczciwa. Jak to zrobić? Należy wejść w ustawienia i wybrać opcję: Blokowanie.

Jak zablokować osobę lub stronę?

 

 

Blokowanie strony

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy zgadzacie się z tym, że jest to nieuczciwe działanie?